1886'DAN BERİ PROFESYONELLERİN ELİNDE

Aventek Hakkında

Karşıyaka / İzmir

Aventek Otomotiv İzmir Merkez Ofis

Aventek olarak Otomotiv Elektroniği, Yazılımları, Endüstriyel Ekipmanlar, Kimyasallar ve Servis Ekipmanları  alanlarında faaliyet göstermekteyiz.

 

2008 yılında kurulan şirketimiz, kuruluşundan bu yana günden güne gelişerek büyümektedir. Sırasıyla 2008 yılında LAUNCH Europe GmbH (Almanya), 2010 yılında OPUS Group Prodox AB (İsveç), 2011 yılında TEXA S.p.A. (İtalya) firmalarının Türkiye Distribütörlüklerini almıştır. Dünya çapındaki bu markaların yanı sıra 2016 yılı itibari ile Snap-on (SNA Europe) firmasına ait BAHCO ve IRIMO markalarının da bayiliğini üstlenerek servis ekipmanları konusunda da ürün gamını oldukça genişletmiştir.

 

Aventek Otomotiv müşterilerine en iyi çözümleri sunma hedefini, geniş ürün içeriği ile desteklemekte, Türkiye ’nin tamamına yayılan bölge bayileri ve her biri alanında tecrübeli personel ağıyla müşterilerinin memnuniyeti için çaba sarfetmektedir.

 

Aventek’te 10 yıl.


2008 Yılında İzmir Karşıyaka ‘da kuruldu.

2009 Yılında Launch Markasının Türkiye Distribütörlüğünü aldı.

2011yılında Texa S.p.A. markasının Türkiye Distribütörlüğünü alarak Ağır Vasıta, Motosiklet ve Tekne gruplarınada ürün tedariği sağlamaya başladı.

2016Yılında SNA Europe firmasının Ege Bölge Bayiliğine başlayarak servis ekipmanları alanında ürün portföyünü geliştirdi.

2017Yılında Winkel GmbH firmasının Ege Bölge Bayiliğini alarak, ürün gamınnı genişletmeye devam etti.